Červen 2006

Rhapsody

10. června 2006 v 18:43 Skupiny
Italská skupina hrající symfonický metal. Původní jméno kapely znělo Thundercross. Po několika změnách v obsazení byla však přejmenována na Rhapsody.
nynější členové :
Luca Turilli - zakladatel
Alex Staropoli
Daniele Carbonera
Fabio Lione
Alessandro Lotta
Jejich hudba je úžasně energetická. Je to vlastně středověká hudba opeořená o rychlé kytarové a baskytarové tempo. Nepostrádá tak nic z romantiky klasiky a energičnosti metalu. Z jejich skladeb dýchá až neuvěřitelná dávka naděje a podpory, takže když posloucháte jejich hudbu, máte pocit, že sedíte ve středověké síni s tlupou halekajících žoldáckých rytířů, kterým se jen omylem k jejich zábavě a zpěvu nějak připletlo pár elekrických kytar. :-)

Within temptation

10. června 2006 v 18:30 Skupiny
Within temptation jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Hrají něco mezi gothic rockem a metalem, ale to seliší písnička od písničky. Nejvýraznější osobou WT je určitě zpěvačka a spoluzakladatelka kapely Sharon den Adel.
Její výkon na jevišti je pokládán za jeden z nejlešpích, mnohdy prý předstihující i výkom Tarji z Nightwish. Podle mě má ale Sharon méňě zajímavý hlas než Tarja.
Within Tempation jsou půved z Nizozemí. Jsou to jedni z mých oblíbenců....

bludička

10. června 2006 v 12:13 Tvorové za světa fantasy
Esence života bez pozemského těla. Jsou schopny měnit tvar, vzhled i chování. Jejich základní podobou je ohíčku podobné světýlko, kreým láká zbloudilé cestovatele do bažin a mokřad, kde je čeká jistá smrt.

harpyje

9. června 2006 v 22:21 Tvorové za světa fantasy
Původní představa harpyjí byla velmi neurčitá a byli zosobněním bouře. Již v antickém řecku se jejich představa dostala do podoby žen s křídly, později byly vyobrazovány jeko ptáci s lidskou, zpravidla ženskou nebo dívčí hlavou. Nakonec se jejich hlava změnila na hlavu staré ošklivé ženy.
Podle starověkých předpokladů s harpyje oplodňují větry, jejich děti jsou pak nejrychlejší a nejlepší koně

mantichora

9. června 2006 v 22:16 Tvorové za světa fantasy
Mantichora vypadá jako rudý lev s lidskou tváří a ostnatým ocasem; její řev je prý strašlivý a je to masožravec. Nijak vybíravý, protože pozře cokoliv od ryb po člověka.

Chiméra

9. června 2006 v 22:07 Tvorové za světa fantasy
V antické mytologii byla chiméra fantastická obluda s částmi těla různých zvířat - nejčastěji lva, kozy a draka (hlava lva, tělo kozy a ocas draka).Sršela oheň a hlídala vchod do podsvětí.

Skvělá stránka o nightwish

7. června 2006 v 20:25
Výborná stránka, která přesně zachycuje povahu hudby i skupiny jako celek. Pokud vás skupina zajímá, na koci článku jsou další zajímavé odkazy

Nighwish - End of an Era -zvukový áznam z DVD EoaE

7. června 2006 v 20:10
Soubor je zabalený v raru, takže pokud tímto programem nedisponujete ani se neobtěžujte se stahováním. Heslo pro rozbalení je www.ubb.to - toto je pouze heslo!!