Leden 2009

Postavy v Asijském stylu od Irimë

30. ledna 2009 v 5:30 | golgari |  Fantasy obrázky
Lepší nadpis mě pro toto nenapadl.. :-)


Arakain

28. ledna 2009 v 20:04 | golgari |  Skupiny
Nyní si představíme moji druhou nejoblíbenější kapelu.. :-)

Arakain je česká metalová kapela, která byla založena v roce 1982. Jejím známým frontmanem byl dlouhou dobu Aleš Brichta, ten ale odešel a nahradil ho Petr Kolář a nakonec od roku 2005 pak Jan Toužimský. Složení ostatních členů kapely se také měnilo, takže od roku 1982 zůstal jen kytarista Jiří Urban. Zakládajícími členy souboru byli zpěvák Aleš Brichta, kytarista Jiří Urban a bubeník Miroslav Nedvěd.

Zdroj: Seznam Encyklopedie


Songy: Marylin

Andělé čtveřice

17. ledna 2009 v 5:30 | golgari |  Fantasy obrázky
A máme tady další sadu stvořenou více lidmi.. :-) (proto ten divný titulek.. :-) )


Začneme popořadě:
Andělé od Irimë
Dále pokračujeme Evičkou.. :-)

Jako další máme na scéně GennyS:

A zakončíme dnešní sadu Vašim skromným golgarim.. :-DDraci od GennyS a Irimë

12. ledna 2009 v 18:53 | golgari |  Fantasy obrázky
Tak tady máme pár dráčků.. :-)

od GennyS

od Irimë
Pokud patříte mezi lidi s názorem, že "draků není nikdy dost", tak mám pro Vás dobrou zprávu.. Mám připravenou ještě velkou sadu draků od Evičky, ale ta ještě nějakou dobu počká abych se zbytečně neopičil.. :-)

Letem anime světem :)

10. ledna 2009 v 19:48 | Lyria |  Anime
Prý se tady chtělo víc anime, což je tak trochu moje parketa. Tady je takový soupis toho, co jsem v nedávné době viděla a co se mi líbilo:

Chrno Crusade:
Jedno z mých nejoblíbenějších anime. Odehrává se někdy ve dvacátých letech devatenáctého století. Hlavními hrdiny jsou Rosseta, mladá jeptiška z řádu svaté Magdalény, a její neobvyklý pobočník Chrno. Řád svaté Magdalény má za cíl vymítit ze světa všechno pekelné zlo, což zahrnuje boje s démony a vůbec s všelijakou nepřirozenou havětí. Hlavní zápletka je ovšem skrytá za kýbly démonické krve. Rosseta už dlouho hledá svého ztraceného bratra. Navíc, jak se ukáže hned v prvních dílech, Chrno není jen tak nějaký podržtaška. S Rossetou má uzavřený démonský pakt, díky kterému může jednou za čas uvolnit svou sílu a stát se tím, čím doopravdy je. Démonem (se slabostí pro jeptišky), který je jako jediný schopný porazit největší hrozbu, která se na svět řítí, a to démona Aiona. Nic ale není zadarmo, a tak s každým Chronovým silovým vzplanutím se z Roseetina těla odčerpá nějaká ta životní síla. Konec to má hořkosladký a prozrazovat ho nebudu :)Fate stay night
Vždy jednou za nějaký čas (tuším, že to bylo deset let, ale kdo si to má pamatovat) je vybráno sedm lidí s magickými schopnostmi, kteří si vyvolají svého služebníka, ducha hrdiny ze starých časů. S ním pak budou bojovat proti ostatním mágů a jejich služebníkům, dokud nezůstane jen jeden, který shrábne hlavní trofej - Svatý grál, s jehož pomocí si bude moci splnit všechna přání. Hlavním hrdinou tohohle (velmi dobrého) anime je překvapivě středoškolský student s temnou minulostí Emiya Shiro. Jeho magické schopnosti jsou přinejmenším pochybné, dokáže totiž jen silou vůle opravovat věci, či si nějaký ten menší předmět vytvarovat přímo ze vzduchu. Proti talentu jeho spolužačky (a rovněž jedné z vyvolených) Rin je to však uboze málo. Naštěstí se Rin rozhodne Shirovi nejít po krku hned teď a mimo jiné mu pomůže k rozvinutí jeho magických schopností. Je to anime plné akce, pěkně vykreslených bojových scén, ale zoufale chudé na humor. Také postavy jsou zde takové jednotvárné, Shiro je Mirek Dušín po japonsku, záporáci se zde před smrtí napravují a podivně křehká Shirova služebnice by byla po každé menší šarvátce zralá na odvezení na JIPku.. Vyskytuje se zde také pár podivně zarážejících momentů, například Shirova služebníka jsem celou dobu tipovala na Johanku z Arku, až se ukázalo, že je to vlastně král Artuš v sukních a tak podobně (co dělá chudák lady Guinevera, o tom se autoři nějak nezmínili). Tohle anime rozhodně stojí za zhlédnutí, alespoň kvůli krásné animaci a skvělé hudbě(openingovou znělku umím zazpívat ještě teď).

Lovely complex
O tomhle anime není moc co psát. Je to poměrně nová romantická komedie (podle téhle série je natočený i LA film). Koizumi Risa a Atsushi Otani mají podobný problém, který jim brání v navázání plnohodnotného romatického života - svou výšku. Otani měří jen něco málo přes 150 cm, Risa zase lehce přes 170 cm ( v průběhu anime dokonce o dva centimetry vyroste :) ). Tihle dva si projdou fází nenávistí, přátelství na život a na smrt a neopětované lásky, ale nakonec jim to i přes ten výškový rozdíl přece jen vyjde. Tohle anime rozhodně není nějaké úžasně neopakovatelné nicméně zábavné rozhodně je, hlavní dvojice je hodně temperamentní a na konci je budete oba milovat.
Nenašla jsem samotný opening, takže se dávám odkaz na nějaký strašný amatérský překlad, takže hned po skočení openingu doporučuji vypnout :)


Zero no Tsukaima
Luise je poněkud roztržitá studentka magické akademie, která je díky svým studijním "úspěchům" známá spíš jako Zero. Nicméně ani jí se nevyhne rituál, díky kterému získá novopečený čaroděj vlastního magického pomocníka. Luise se podaří vyvolat naprostý unikát. Zatímco její spolužáci si vyvolají různé salamandry, opeřence či dokonce obří krtky, jí byl přisouzen prachsprostý kluk z naší "moderní" dimenze. Oba dva jsou z téhle skutečnosti poněkud přešlí, Luise proto, že chlapec nechrlí oheň (či něco podobně efektního) a Saito, jak se služebník jmenuje) proto, že je nucen stát se Luisiným otrokem a dělat všechny ponižující domácí práce. Ukáže se ale, že Saito má nečekaně i jednu kvalitu. Na to, že nikdy nedržel v ruce meč se s ním umí rozhánět podezřele dobře a ve volných chvílích si s ním nenuceně povídá. Kromě bojů a kouzel a humoru se zde připravte i na nějakou tu romantiku :)

Death note
Kdo neviděl Deth note jako by pro svět otaku nežil. Podle tohohle byly natočeny minimálně 2 LA filmy, o třetím se myslím mluvilo, ale jestli se natočil nebo ne nemám nějak ponětí. Jednoho dne si shinigami (bůh smrti) Ryuk tak nějak nudí a tak se rozhodně upustit svůj death note - zápisník smrti do lidského světa. Najde jej nadměrně inteligentní (opět) středoškolský student Ligt Yagami, kterému se Ryuk zjeví a vysvětlí mu, že díky tomuhle zápisníku může zabít kohokoli a jakkoli se mu zachce (pokud bude znát tvář a jméno dotyčného). Light se rozhodne s pomocí deníku vyčistit svět od zla a začne s vyvražďováním vrahů, lupičů a násilníků. To samozřejmě neunikne pozornosti médií a policie a protože vražda zůstane vraždou i při dobrém zdůvodnění, začne velká policejní honička na záhadného vraha. Do případu se vloží nejlepší detektiv všech dob, jehož obličej nikdo nikdy neviděl, mladý na sladkostech závislý podivín L (L je nejlepší :)) ) a tak dojde k velkému souboji dvou skvělých mozků. Lightovi se v průběhu anime podaří dostat se do vyšetřovacího týmu a tak vlastně vyšetřuje svůj vlastní případ, manipuluje všemi okolo sebe, včetně mladé herečky Misa-misa, která je do něho zamilovaná a která taktéž vlastní jeden ze smrtících zápisníků (a je následována shinigami Rem) a která navíc dala půlku vlastního života za tzv. oči shinigami, díky kterým dokáže vidět jméno a zbývající dobu života každého člověka, na kterého se podívá. Celý tenhle příběh je nesmírně složitý, anime má několik řad (tuším, že tři? Z Lighta je na konci už dospělý muž), hlavní postavy se několikrát vystřídají a jak to s Kirou dopadne si už zjistěte sami :)
Opening k druhé sérii (tenhle opening miluju!) : http://www.youtube.com/watch?v=uSHhbev3G_4

Pět kousků by myslím mohlo stačit :) Ještě mám v záloze titulů dost, jestli se vám bude tenhle typ článků líbit, můžu napsat další. Momentálně se koukám na Vampire Knight (a líbí se mi to!), jak název napovídá, v tomhle anime si svými tepnami není nikdo jistý :)

Elfové od trojice

7. ledna 2009 v 22:33 | golgari |  Fantasy obrázky
Tak jsem se pokusil to teda zase začít dělit podle obsahu.. :-) Snad se mi to podaří udržet..

Jako první bych chtěl představit novou tvář (Aspoň pro mě novou.. :-D ) Irimë
Určitě se zde toto jméno ještě objeví.. :-)
Nyní se podíváme na elfy od naší Evičky.. :-)A nyní to uzavřeme elfem od GennyS.. :-)

Zvědavost

2. ledna 2009 v 17:34 | golgari |  blog
Zdravím.

Lidi, musím se Vám k něčemu přiznat.. Už dlouho mi vrtá hlavou co bych tady mohl ještě udělat, co bych tady ještě spestřil a udělal to tady pro vás co "nejpohodlnější" aby se Vám tady líbilo ještě více a aby se tady při nejlepším zvýšila návštěvnost.

Proto se nyní obracím na Vás, vážení hosté, zvlášť na stálé známé tváře. Rád bych si vyslechl Vaše názory a připomínky, ale stejnětak by mě zajímalo co se Vám líbilo, když se o to starala Lyria a co já třeba zanedbávám nebo úplně ignoruji.

Moc se těším na Vaše názory a případné návrhy. Co se mi bude zdát jako dobrý nápad nebo spíše budu-li toho také schopen, pokusím se to zrealizovat.

Předem Vám všem děkuji

golgari

Amia se dělí

2. ledna 2009 v 17:28 | golgari |  Fantasy obrázky
Opět tady máme novou sadu obrázků, tentokárt od Amii. :-)