Leden 2012

Bílý večer

26. ledna 2012 v 12:57 | Elenya |  FotkyLadovská zima

17. ledna 2012 v 13:37 | Elenya |  Události mého okolí
A je to tu zase. Každoroční tradice. Prosinec je jen začátek a Leden ten zlatý nejkritičtější střed. Auta končí ve smycích, nehodách, po ránu silnice do Liberce nepluhované, takže se dá sotva projet a lidi se klouzají jako na kluzišti, přitom se brodí sněhem, zachumlaní do teplých bund a kapucí. Tiše snášejí tuto každoroční nadílku, trpělivě a celkem i radostně. Nejenom lidé se klouzají. I pluhy odsunující bílou peřinu bokem na malém náměstí, ujížděly do takových smyků, že jsem je už viděla pomalu kdesi ve zdi parku. A to je na tom Liberec ještě hodně dobře. Okolní vesničky (třeba jako ta naše) to zasáhne nejvíce. Na ně totiž pluhy tak trochu zapomínají a jsou většinou položeny výše, než naše krajské město, proto je tam vždy více sněhu než v Liberci.

Fotky pocházejí od mého známého, tudíž tentokrát nejsou mé dílo. :)

Dexter

4. ledna 2012 v 15:56 | Elenya |  Televizní svět okolo mě
Dexter je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dexterova absolutní bezcitnost, odpor k lidem a ta jeho nekonečná falešná, avšak perfektní maska mě nikdy nenechala v klidu. Myšlenkové pochody tohoto posedlého vraha krví stojí za to. Navenek se tváří jako neviňátko, avšak uvnitř je to psychopat posedlý vražděním vrahů. Je až děsivé, jak dokáže pouhá minulost a nepříjemné zážitky změnit obyčejného člověka v kráčející vraždící zrůdu.


Děj: Dexter Morgan, na první pohled sympatický vyšetřovatel v nejlepších letech, má nezvyklého koníčka. Zabíjí lidi. Dexter totiž už od dětství prakticky necítí žádné emoce. Jediné, co u něj dokáže ještě zvednout hladinu adrenalinu je usmrcení jiného člověka. Jeho práce forenzního vyšetřovatele (bez problému by zapadl do kriminálky Miami) mu umožňuje přístup k nevyřešeným případům, kde se pachatele nepodařilo usvědčit, Dexter prostě vezme spravedlnost do vlastních rukou a sám se pak spravedlnosti vyhne. Jenže nejde o žádného "mstitele", sám Dexter s vražděním nemůže přestat a musí pořád naplňovat svou jedinou touhu. Policie se s tak rafinovaným vrahem ještě nesetkala a zdá se, že jeho řádění nemůže (nebo snad ani nechce) zabránit. Aby se Dexter mohl začlenit do společnosti, musí každý den hrát svou roli člověka s normálními emocemi. Ke každé situaci má přiřazenou nějakou emoci, kterou prostě předvede aby ho okolí nepovažovalo za bezcitného a kupodivu se mu to daří (až na občasné škobrtnutí) perfektně. "Člověk" kterého Dexter hraje je zdvořilý, šarmantní a charismatický, což mu zajišťuje hodně přátel a hezkou přítelkyni (o které se taky nedá říct že by byla normální). Jenže jak dlouho může svobodně po světě takový nebohý psychopat chodit, než si ho někdo všimne?


Zde upoutávka na seriál (trailer z první řady- bohužel anglicky)

Píseň ukončující každý díl prostě miluju!