Březen 2012

Immortal's - Válka Bohů

20. března 2012 v 12:54 | Elenya |  Televizní svět okolo mě

Děj: Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill).


Můj názor: Dopuručuji všem, které vždy zajímala tématika řecké mytologie a celkově starověké Řecko. :) Film mě opravdu potěšil znázorněním bohů :)


Úryvek z mé knihy s názvem ,,Černá zima"

10. března 2012 v 20:24 | Elenya |  Povídky
Konečně jsem se odhodlala a po přemlouvání kým jiným, než Agrenejem sem dám taky něco málo z mé tajné práce :)
Se ztrátou jedné masky přichází další

4. března 2012 v 13:37 | Elenya |  Události mého okolí
Jelikož jsem ztrácela postupem času svou postavu Eloryu z příběhu Dragon age, který jsme psali s Agrenejem, začali jsme úplně nový e-mailový příběh z prostředí Skyrimu. Občas je dobré udělat změnu a mě toto velmi prospělo. Doufám, že to Agrenej cítí stejně :)


Selena Amariel

Tato postava se mi podobá hned po Elenye snad nejvíce. Sdílíme spolu hlavně přístup vůči společnosti lidí, proto raději zůstáváme uzavřené ve své ulitě a nevylezeme, pokud to není jen opravdu nutné. Obě nejsme přátelské typy a podle toho pak vypadá náš počet přátel. Já jich mám jen pár, za to Selena jen jednoho. Naše nedůvěřivost vůči ostatním přivádí okolí občas až k zlosti, ale nás to netrápí. Jsme jen samy sebou.


Válka ve Skyrimu

1. března 2012 v 12:15 | Elenya |  Svět Skyrimu
Myslím, že tohle ani komentovat nepotřebuje:)


Dragon age - Ukradený trůn - David Gaider

1. března 2012 v 11:33 | Elenya |  Zajímavé knihy

Děj: Když je zrazena a zákeřně zavražděna Moira, Marikova matka, je mladý následník trůnu donucen ujmout se nové role. Pronásledován orlesiánci, obklopen špiony a zrádci, podceňován vlastními lidmi pro své mládí a nezkušenost, se staví do čela armády rebelů. Jak skončí Marikova cesta za právoplatným dědictvím? Pomstí smrt své matky? Získá zpět ukradený trůn?
Ukradený trůn potěší příznivce klasické fantasy, které by jinak příslušnost knihy k hernímu světu mohla odrazovat. Děj je totiž zasazen před události ze hry samotné, takže její znalost není vůbec nutná. Milovníci fantasy tak získají mimořádně čtivý, akcí nabitý příběh a fanoušci hry se ještě dozvědí něco navíc o fascinujícím světě Dragon Age.


Můj názor: Fanoušci hry by určitě měli tuto knihu číst. Znalost, jak bylo už výše řečeno, není nutná, ale obohatí vás to o nové a možná překvapivé inforamce. Například: Každý zná hrdinu Fereldenu Loghaina jako pouhého podlého zrádce, ale po přečtení knihy jsem se nad jeho zradou zamyslela. Stále sice myslím, že to šlo vyřešit jinak, ale alespoň chápu, že měl důvod a hlavně pravdu nesouhlasit s Cailanem v povolání Orlesiánských vojsk na pomoc. Vzhledem k tomu, co Orlesiánci prováděli v této knize, se jeho pobouření ani nedivím. Přesto s jeho úmyslem odstranit Cailana nesouhlasím doteď. :)