Dragon age - Poslední let - Merciel Liane

18. června 2015 v 15:07 | Elenya |  Zajímavé knihy

Anotace:
"JAKOU CENU MÁ DUŠE A SVĚDOMÍ V HODINĚ NEJVĚTŠÍHO ZOUFALSTVÍ?"
Nový román ze světa videohry Dragon Age nabízí další strhující příběh!
Zatímco jsou mágové Thedasu krutě pronásledováni, několik z nich nalézá útočiště u neutrálních Šedých strážců. V obavách očekávají zprávy ze světa a snaží se sžít s novým prostředím. Pro mladou elfku Valyu je proto nalezení deníku jedné z posledních gryfích jezdkyň Isseyi vítaným vytržením z každodenních o­bav.
Ovšem Isseyia nesvěřila skrytým stránkám pouze vyprávění o vznešeném boji proti arcidémonovi Čtvrté nákazy, nevzpomíná jen na padlé přátele a svého bratra Garahela, který nakonec arcidémona porazil… Její deník především odhaluje odvrácenou tvář vyčerpávající války. Valya je tak přes propast času čím dál vyděšenějším svědkem rostoucí temnoty přímo v srdci Šedých strážců.
Isseyia se totiž, čelící smrti a zmaru stejně jako krátkozrakým rozhodnutím světských vládců, vydává cestou zapovězené magie. Magie krve. A s její pomocí ovlivňuje nejen výsledky bitev, ale především křehké pouto mezi Šedými strážci a gryfy. Zatímco dobré úmysly vedou k čím dál tragičtějším následkům, Valya se musí rozhodnout, nakolik - a zda vůbec - může věřit řádu, který v minulosti tak strašlivě selhal…
Nový hlas ve světě Dragon Age, Liane Merciel, nabízí strhující drama hrdinů, kteří museli zaprodat vlastní duši, aby měl svět naději na přežití. Obě hrdinky, ač je dělí několik staletí, sdílí pocit vyvrženců, ale ať už učiní jakékoliv rozhodnutí, vždy v sobě najdou sílu znovu bojovat o vlastní čest a lidskost. Jedinou otázkou zůstává, zda už někdy není na nápravu příliš pozdě.
Poslední let nabízí velkolepé bitevní scény, hrdiny neváhající obětovat sebe sama, okamžiky přátelství i strašlivé zrady. Prostě příběh, od kterého by vás neodtrhla ani smečka gryfů!
Anotace: Šedí strážci jsou znovu hrdiny Thedasu - nový Arcidémon byl rychle poražen a zplozenci zahnáni zpět do podzemí. Nákaza skončila. Přinejmenším to tak vypadalo.
Když se objeví znepokojivé zprávy o novém druhu zplozence, Valya, mladá elfská kouzelnice, která se nedávno přidala k Šedým strážcům, je pověřena studiem historických záznamů z předchozích Nákaz. Při svém výzkumu narazí na zašifrovanou zprávu v poznámce na mapě ze Čtvrté nákazy a tajný deník Isseyi, jedné z posledních gryfích jezdkyň.
Jak proniká k temnému tajemství pohřbenému v Isseyině příběhu, Valya začíná pochybovat o všem, co kdy o Šedých strážcích slyšela…Můj názor: Tento díl se mi líbil úhlavně proto, že se celý točil kolem řádu Šedých strážců. Ohledně zařazení děje bych ho dosadila asi zhruba do linie datadisku prvního dílu hry Dragon age: Origins, Procitnutí. Jediný rozdíl je ten, že se kniha odehrává úplně jinde, než datadisk, tudíž ve velmi vzdáleném Anderfelsu. Z deníku elfky Isseyi, jenž patří mezi poslední a legendární gryfí jezdce se také dozvíte, proč vznešená zvířata postupem času mizela, než úplně opustila zemský povrch. Další zajímavostí je už výše zmíněný deník elfky, co se točí i kolem jejího bratra Garahela, největšího hrdiny Čtvrté Nákazy, o kterém nakonci Dragon age: Origins mluví čerstvě zvolený panovník Fereldenu. Samotný deník totiž vyplňuje více než polovinu děje knihy, takže se Poslední let odehrává hlavně v minulosti a přítomností moc nežije. Je jen na Vás, jestli máte zájem dozvědět se, jak to vlastně bylo s gryfy a Čtvrtou, nejničivější Nákazou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste ranní ptáče nebo dítě noci?

Ranní ptáče 15.2% (87)
Dítě noci 84.8% (484)

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 19. června 2015 v 18:28 | Reagovat

Věřím, že to bylo opravdu zajímavé obohacení slavného světa. :-) Už se těším, až si také počtu. :-)

2 Amia Amia | Web | 1. července 2015 v 20:17 | Reagovat

Svět Dragon Age je prostě úžasný. Ze srdce lituji, že si nemůžu zahrát ten třetí díl... protože je přes internet.
Což už má, nebo brzy bude mít, každá nová hra. Co si počnu? :(
Ale to je jinam. Svět DA je úžasný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama