Svět bez Bohů 1 - Zrození zimy - Brian Ruckley

17. srpna 2015 v 13:35 | Elenya |  Zajímavé knihyO knize

Největší legendy jsou psány krví... Je to svět ledu. Je to svět krve. Je to svět bez bohů. První věk začal, když bohové stvořili svět. Druhý věk začal, když bohové stvořili Pět ras. Třetí věk začal nepřítomností bohů a chaosem. Mezi thany Pravých klanů panuje nejisté příměří. Teď, s příchodem další zimy, vyráží armáda Černé stezky ze svého vyhnanství za Údolím kamenů k jihu. Některým přinese válka rychlou a násilnou smrt. Jiní neuslyší řinčení mečů ani nespatří bojiště posetá těly. Místo toho uvidí příležitost, jak naplnit své vlastní ctižádostivé touhy. Všechny ale brzy zahalí stín, který se snáší na svět. Protože zatímco zuří bitvy, vydává se jeden muž po stezce, která v něm probudí strašlivé síly - a jeho odkaz bude psán krví.

Můj názor: Tato kniha je originální tím, že žádná postava není vyloženě záporná, či dobrá, všichni se pohybují ve středu, tudíž neutralitě. Každá zápasející strana má právo dělat svá rozhodnutí a to i hlavní nepřítel obou znepřátelených stran, Aeglyss. V celé sérii (už čtu poslední, třetí díl) je mnoho smrti, umírání a kdo si potrpí na humornou fantasy, ať na tuto trilogii rovnou zapomene. Svět bez Bohů je skutečně psán krví, tvoří ji pouze neustálé válčení, utrpení, muka, krutost dokonale vymyšleného světa, jenž se pomalu řítí do anarchie a nekonečného chaosu. Své zápory to má, autor se moc nezaměřuje na vzhled postav, ale zase to dohání jejich charakterem a emocemi, které často tamní hrdinové přenášejí na čtenáře, mám to odzkoušené. Navíc zde jsem potkala jedinou postavu za celý můj čtenářský život, která dokázala v mé duši vyvolat naprosto nefalšovaný, surový vztek a byl to právě leč moudře hovořící, manipulátorský Aeglyss. Má obávaná Černá stezka pravdu a řítí se svět směrem ke Kallu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holky vrs Kluci

Samice :P 69% (398)
Néééé Samci :D 16.1% (93)
jsem hermafrodyt O_O 14.9% (86)

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 19. srpna 2015 v 14:01 | Reagovat

Ach ano, Svět bez bohů mám doma všechny tři knížky, jsou úžasné!
A teď si jdu přečíst ten článek :D

Nesouhlasila bych úplně s tou bezmeznou krutostí. Četla jsem horší, např. série s drowem Malusem Temnou čepelí - první díl tady máš taky. Respektive, u Maluse je to násilí víc jen pro násilí, u Světa bez bohů má vždycky důvod. Ať jakýkoli :)
Faktem zůstává, že jsou to skvělé knihy. Asi si je brzy přečtu znova

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 19:27 | Reagovat

Konečně dočteno. :-) Mohu vyjádřit jen spokojenost a chuť si vzít do rukou druhý díl. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama